Palenie papierosów może zdecydowanie skomplikować życie osoby, która nie jest w stanie zakończyć tego nałogu. Pracodawcy niechętnie zatrudniają palaczy, osoby te mają większe problemy finansowe, a do tego pojawiają się niespodziewane schorzenia i choroby.

Z jakimi problemami zmagają się palacze?

Palenie papierosów powoduje zachorowanie na astmę oskrzelową. Jest to związane z występowaniem w dymie tytoniowym niebezpiecznych substancji, które wpływają na komórki błony śluzowej oskrzeli. Na skutek tego człowiek zmaga się z przewlekłymi stanami zapalnymi. Oprócz tego nawet o 30 procent zwiększa się ryzyko pojawienia się astmy, która zdecydowanie utrudnia oddychanie.

W dalszej kolejności warto mieć na uwadze, że palacze zdecydowanie częściej mierzą się z rozedmą płuc. Osoby uzależnione od papierosów kaszlą i zmagają się ze stanami zapalnymi płuc, dzięki czemu następuje usunięcie z płuc pęcherzyków. To dzięki nim odbywa się wymiana gazowa, a więc ich obecność jest bardzo potrzebna. Cecha ta sprawia, że następuje redukcja powierzchni w której ma miejsce wymiana dwutlenku węgla na tlen. Na skutek tego ludzie nie są w stanie normalnie oddychać i duszą się.

Warto też wspomnieć o zwiększaniu się poziomu złego cholesterolu w organizmie, a pomniejszaniu dobrego cholesterolu. To niechciane zjawisko sprawia, że istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo zmagania się z miażdżycą.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o wpływie na uzębienie. Palacze zmagają się z paradontozą, próchnicą oraz chorobami przyzębia. Ich zęby są żółte i brzydko im padnie z buzi, dlatego osoby te mają duże problemy ze znalezieniem pracy.

Jak poradzić sobie z nałogiem?

Zakończenie nałogu polegającego na paleniu papierosów nie należy do łatwych. Papieros przyrasta do ręki osób uzależnionych i każde zaciągnięcie się dymem sprawia im przyjemność. Należy jednak dokonać wszelkich starań, żeby pożegnać się z nimi na zawsze. W pierwszej kolejności należy poprosić rodzinę o wsparcie. Pomoc najbliższych to kluczowy element w walce z nałogiem. W dalszej kolejności należy nabyć środki umożliwiające uporanie się z głodem nikotynowym. Desmoksan, recigar, Niko-let to świetle leki, które okażą się dużym wsparciem dla wszystkich osób, które już na zawsze chcą pożegnać się z paleniem papierosów. Przede wszystkim nie uzależniają, a pozwalają zwyciężyć inny uciążliwy nałóg.