Czy aby wiedzieć, że zdrowie to skarb, to bycie zdrowym musi być modne? Zmiana sposobu odżywiania, odpowiednia dieta, musi być wymuszona przez zalecenie lekarza, modę, czy po prostu to zdrowy rozsądek podpowiada? Część ludzi, z dnia na dzień, przechodzi na wegetarianizm czy weganizm, bo wszyscy przechodzą na wegetarianizm czy weganizm. Będziemy łykać suplementy diety witaminy, bo wszyscy wkoło nas tak robią. „Owczy pęd” zawsze jest szkodliwy. Co dla jednego jest zbawienne, dla nas może być zabójcze. Każdy organizm jest inny, inne ma zapotrzebowania na składniki odżywcze, nadmiar nam może zaszkodzić tak samo jak niedobór. Wiek także ma swoje prawa. Młody organizm i organizm w jesieni życia potrzebuje więcej żelaza do produkcji czerwonych krwinek, do produkcji hemoglobiny. Braki to anemia, zasłabnięcia i upośledzenie rozwoju.

Zdrowy tryb życia to zdrowy dla mnie i dla członków mojej rodziny, każdego z osobna. Dieta dostosowana do każdego organizmu to nie jest ta sama dieta. Należy działać rozważnie.

Podobnie jest ze sportem. Dla jednych bez siłowni to nie ma sportu, dla innych dzień bez biegania to dzień stracony. Inni wolą spokojniejsze ćwiczenia. Zwłaszcza kobiety preferują yogę i pilates. Pilates i yoga – to metody pozwalające wzmacniać mięśnie głębokie. To one są odpowiedzialne za naszą postawę. Nie jeden kulturysta będzie miał problemy z wykonaniem podstawowych figur yogi. Każdy musi znaleźć coś dla siebie. Ważne, aby się ruszać i odżywiać zgodnie z zapotrzebowaniem Twojego organizmu. To jest Twój zdrowy tryb życia.