Sucha skóra to nie tylko gorszy wygląd, ale i spory dyskomfort związany z gorszym samopoczuciem. Skąd biorą się takie problemy? Jakich błędów powinniśmy, dla dobra swej skóry, unikać?

Jednym z tych czynników, który ma ogromny wpływ na stan naszej skóry, jest dieta. W wielu przypadkach za problemy z jej przesuszaniem się odpowiedzialny okazuje się właśnie nieprawidłowy sposób odżywiania się. O czym warto pamiętać? O tym, by każdego dnia wypijać przynajmniej 2 litry wody oraz by do swego menu włączyć te produkty, które pomogą w ochronie skóry przed przesuszeniem. Cennym wsparciem dla suchej skóry będą te produkty, w których znajduje się sporo kwasów tłuszczowych omega-3. Warto zatem sięgać po tłuste ryby morskie, siemię lniane oraz po oleje roślinne. Dla suchej skóry wspaniałymi sojusznikami okażą się też takie przekąski, jak migdały oraz orzechy. By cieszyć się piękną i zdrową skórą, należy też regularnie sięgać po owoce i świeże warzywa. Im częściej będą się one pojawiały na naszych talerzach, tym lepiej dla nas. Co warto wykluczyć z diety? Tłuste mięsa i wędliny, słodycze oraz sól – oto produkty, których obecność w diecie nie wyjdzie na dobre ani naszej formie, ani skórze.

Kolejną sprawą, o której warto pamiętać, jest odpowiednia pielęgnacja skóry suchej. Wystarczy przestrzegać prostych zasad, by poprawić jej formę. Unikajmy zatem tych kosmetyków, w których znajduje się alkohol oraz substancje zapachowe, a postawmy na kremy nawilżające. Nie korzystajmy ze zbyt długich kąpieli, gdyż – paradoksalnie – mogą się one przyczyniać do problemów z przesuszeniem skóry. Szybki prysznic, po którym dokładnie wysuszymy skórę i nasmarujemy ją nawilżającym balsamem – oto najlepsze rozwiązanie, które pomoże nam w zachowaniu piękna i dobrej formy.