Smoczek to jeden z podstawowych przedmiotów, który nabywają rodzice małych dzieci. Noworodki mają silna potrzebę ssania, dlatego aby zwolnić mamę z obowiązku trzymania pociechy przy piersi przez cały dzień należy nabyć smoczek. Warto jednak upewnić się, że nie narobi on więcej szkód niż pożytku.

Czy warto korzystać ze smoczka?

Smoczek w wielu przypadkach budzi spore kontrowersje i dzieli rodziców na jego zwolenników, albo zapalonych przeciwników. Nie ma jednej słusznej rady, kiedy chodzi o smoczek, jednakże model ortodontyczny na pewno sprawdzi się lepiej niż klasyczny.

Jak już zostało wspomniane na początku każdy noworodek potrafi ssać i ta potrzeba jest tak samo istotna jak potrzeba jedzenia. To odruch całkowicie naturalny, którego nie trzeba uczyć. Od razu po urodzeniu przystawia się dziecko do piersi i ono pije. Ssanie sprawia, że potrzeby emocjonalne dziecka zostają zaspokojone, co ułatwia przyjście na świat oraz zmianę warunków w których żyje.

Właśnie z tego względu, aby ułatwić życie zarówno mamom, jak i ich pociechom powstał smoczek ortodontyczny. Oferuje on pomoc, a nie powoduje komplikacji w stanie zdrowia oraz wyglądzie jamy ustnej. Smoczki nie cieszą się dobrą opinią, gdyż w wielu przypadkach sprawiają, że dziecko zmaga się z wadami zgryzu oraz próchnicą zębów. Oprócz tego mogą pojawić się problemy z laktacją. Właśnie z tego względu konieczne jest nabycie smoczka ortodontycznego.

Dlaczego smoczek ortodontyczny jest lepszy?

Smoczek ortodontyczny to produkt, który powstał pod czujnym okien dentystów. Dzięki niemu nie istnieje szansa na pojawienie się problemów w rozwoju jamy ustnej. Zęby, kości oraz podniebienie rozwijają się prawidłowo. Do produkcji tego rodzaju smoczków używa się miękkiego silikonu. Jego podstawowe zadanie polega na składaniu do naturalnego układania się języka, oprócz tego dzięki niemu odbywa się równomierny nacisk języka na podniebienie. W trakcie ssania smoczka odbywa się delikatny nacisk na krawędź zębową, a nie jak w klasycznych modelach jedynie na sklepienie podniebienia. Smoczek ortodontyczny uspokaja dziecko, ale jednocześnie nie wpływa w negatywny sposób na wyrzynanie się zębów oraz kształtowanie podniebienia. To produkty, które posiadają pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Co sprawia, że powinien po nie sięgać każdy rodzic pragnący wszystkiego co najlepsze dla swojej pociechy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że smoczki te znane są również jako anatomiczne, gdyż wpływają na redukcję nieprawidłowości oraz ułatwiają właściwe rozwijanie szczęki.