Jeśli jesteś zmęczony praca na etacie ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie.

Może właśnie nadszedł czas na zmiany. Główną zmianą w naszej karierze zawodowej jaką sami możemy sobie zafundować jest założenie działaności gospodarczej. Osoby, które przepracowały połowę swojego życia „na etacie” nie wyobrażają sobie już zakładania firmy. Wydaje się, ze jest to opcja wyłącznie dla osób młodych. Zastanówmy się czy aby na pewno. Oczywiście młodość rządzi się własnymi prawami. Niektóre z nich będą prawdziwym atutem przy podjęciu tak poważnego kroku jakim jest założenie firmy.

Główną zaletą osób młodych jest na pewno to, ze Ci zdecydowani się nie boją. Nie boją się nowych wyzwań, podejmowania decyzji a przede wszystkim ryzyka.

Osoba dojrzała z doświadczeniem i długa historia zawodowa będzie odczuwała strach przed tak rewolucyjną decyzją. Warto zatem wypunktować zalety sytuacji w której osoba w sile wieku zakłada po raz pierwszy działalność gospodarcza. Nie ma większego znaczenia jaka to profesja. Najważniejsze jest doświadczenie i to jest główny atut i silna przewaga nad osobami które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodowej.

Wieloletnie doświadczenie i posiadany w rękach fach jest to główne narzędzie do pozyskania stałych klientów. To dokładnie na tym polega sukces w prowadzeniu firmy – na posiadaniu stałych odbiorców.

Przeszkody natury formalnej nie są nie do przeskoczenia, wystarczy znaleźć profesjonalne biuro, które poprowadzi nasza księgowość i możemy spać spokojnie.

Jak to mówią – „nigdy nie jest za późno” i „kto nie ryzykuje ten nie pije szampana”.