Najistotniejsze w kwestiach związanych z planowaniem przestrzeni życiowej jest zebranie pakietu informacji o miejscu i domownikach. Jeśli dom jest już zamieszkany od dłuższego czasu, ludzie nabrali nawyków i przyzwyczajenia stały się drugą naturą. Trzeba to uszanować i wszelkie zmiany wprowadzać małymi krokami i za zgodą wszystkich zainteresowanych. Bez trudu można wtedy założyć, że realizacja planów odbędzie się gładko bez niepotrzebnych batalii o szczegóły. Jest to jedno z rozwiązań, które daje gwarancję i możliwość wystąpienia najwyższego prawdopodobieństwa zaistnienia sukcesu. Niezmiernie łatwo jest to przewidzieć. Przecież to takie logiczne. Jeśli nie od razu, to może z lekkim opóźnieniem małe zmiany i korekta zachowań okazuje się możliwa i zbawienna dla klimatu przebudowanych pomieszczeń.

Zmieniając wystrój wnętrz kuchnia albo inne pomieszczenia są dla nas bardzo ważne. I uwaga skupiana na poszczególnych pomieszczeniach, a szczególnie pomieszczenie gdzie przygotowuje się posiłki, powinna być mocno sfokusowana. Bardzo trudno jest dla tego zrozumieć domownikom i nie są to odosobnione przypadki, że nowe pomysły wynikają z głębokich przemyśleń i mają służyć wygodzie użytkowników.

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest przekonanie, że jeśli coś działa od tylu dziesięcioleci, musi być dobre i nie trzeba tego ruszać.

Wydaje się, że najistotniejsze w procesie wprowadzania zmian musi być porozumienie. Polubowne załagodzenie rozbieżności w pojmowaniu tematu poparte właściwym przepływem Informacji. W momencie rozpoczęcia działań Należy zachować ostrożność i nie szarżować ekstrawaganckimi pomysłami.