Pierwsze miesiące bycia rodzicem nie są łatwe — można by nawet stwierdzić, iż zmieniają życie na opak. Warto sobie ten okres ułatwić tak bardzo, jak to jest możliwe. Mowa tu nie tylko o korzystaniu z pomocy innych osób, ale również ze wsparcia, jakie oferują sprytne akcesoria. Poznaj gadżety niemowlęce, które bez wątpienia przewrócą życie każdej matki o 180 stopni od pierwszego zastosowania.

Mata do wanny to bezpieczeństwo podczas kąpieli niemowlaka

Dla prawie każdego świeżo upieczonego rodzica kąpiel potomka to prawdziwa dawka stresu — i tutaj także przychodzą z pomocą specjalistyczne gadżety. Do gustu każdego rodzica bez wątpienia przypadnie piankowa mata do wanny, dzięki której umycie oraz utrzymanie niemowlaka jest znacznie łatwiejsze i bardziej bezpieczne. W trakcie zakupu maty zaleca się zerknąć na modele wyposażone w termometry, które informują rodzica o aktualnej temperaturze wody.

Sterylizator do smoczków — sposób na ograniczenie zarazków

Nie każdy rodzic się jak prawidłowo czyścić smoczki — wielu z nich po prostu oblizują je (co może fatalnie oddziaływać na zdrowie jamy ustnej brzdąca), inni przepłukują je zimną wodą, kolejni natomiast wrzątkiem. Tymczasem istnieje sposób o wiele szybszy i prostszy, a zarazem bardziej skuteczny, a jest nim zastosowanie specjalnego sterylizatora. Sprzęt ten działa na bazie światła UV oraz likwiduje ponad 99% bakterii, oraz innych związków, bez użycia wody i chemii. Tak więc wystarczą dwa szybkie ruchy i smoczek jest czysty.

Podgrzewacz do butelek — ciepłe mleko zawsze na czas

Na rynku można spotkać gadżety dla niemowląt, które nie zawsze cieszą się pozytywną opinią oraz takie, które zachwycają każdego rodzica — bez wyjątku. Podgrzewacz do butelek zaliczany jest do tej drugiej grupy. Każdy rodzic, który karmi niemowlaka mlekiem modyfikowanym, dzięki podgrzewaczowi może wyeliminować podgrzewanie mleka w nocy. Wystarczy jedynie wsypać proszek do butelki, w której jest już woda w odpowiedniej temperaturze.

Monitor oddechu — akcesorium, które pozwala rodzicom spać spokojnie

Gadżety dla noworodka mogą w znaczny sposób ułatwić opiekę nad brzdącem, jednak nie zawsze mogą zapewnić rodzicom spokojny sen. Na szczęście jest takie coś, jak monitor oddechu jest to urządzenie, które składa się ze specjalnej maty z czujnikami, która kładzie się pod materacyk, a także z odbiornika sygnału, który w czasie pojawienia się jakiejkolwiek nieprawidłowości (bezdechu) włącza głośny alarm. To urządzenie sprawia, że rodzice nie mają potrzeby upewniać się, czy maluszek oddycha, co znacząco zmniejsza również ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Laktator — urządzenie wspomagające proces karmienia piersią

Laktator, a więc odciągacz pokarmu to urządzenie, które niejednokrotnie znajduje się na liście zakupów młodych matek. Pozwala stymulować laktacje, co umożliwia zwiększenie lub utrzymanie właściwego poziomu produkcji naturalnego pokarmu w czasie karmienia piersią. Laktator to sprzęt zbudowany w taki sposób, aby mógł imitować odruch ssania niemowlaka.

Otulacz — akcesorium, które da poczucie bezpieczeństwa maluszkowi

Przez 9 miesięcy życia w brzuchu mamy, dziecko przyzwyczaja się do ciasnego otoczenia, więc gwałtowna zmiana na pełną swobodę ruchów nią jest dla niego przyjemna. A by przywrócić maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, warto kupić otulacz — coś w postaci kocyka, jednak we właściwej formie i ze specjalnymi rzepami. Niejedna mama zauważa, iż otulanie maluszka działa błyskawicznie, skracając czas płaczu i korzystnie wpływa na długość snu.