Problem nadwagi oraz otyłości dotyka coraz większą liczbę osób. Przyczyną odkładania się zbędnych kilogramów, w głównej mierze jest życie w rozwijającej się cywilizacji. Czerwona herbata pu erh pita regularnie pomaga nam walczyć z otyłością. W jaki sposób?

Zdrowie zawarte w czerwonej herbacie

Jedną z najbardziej aromatycznych herbat jest właśnie czerwona herbata pu erh. Charakteryzuje ją również korzenny smak i specyficzny zapach ziemi. Czerwona herbata powstaje w procesie pół fermentacji, a dostarczana jest do nas z Chin i Tajwanu. W czerwonej herbacie nie znajdziemy teiny, tylko czystą kofeinę. Dzięki temu herbata ta, działa pobudzająco a przy tym jest zdrowsza od kawy, gdyż kofeina zostaje przyswojona dopiero w jelitach, a nie w żołądku. Czerwona herbata doceniana jest też, ze względu na właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Zalecana jest dlatego do picia podczas przeziębienia i grypy. Regularne picie takich naparów działa zbawiennie na naszą skórę, opóźniając procesy starzenia się oraz zapewniając skórze zdrowy wygląd. Herbata ta, doceniana jest jednak ze względu na jeszcze inne właściwości. Jakie?

Czerwona herbata pu erh a odchudzanie

Działanie odchudzające czerwonej herbaty, zostało potwierdzone naukowo. W odróżnieniu od tradycyjnej czarnej herbaty czerwona zawiera więcej enzymów oraz polifenoli. To właśnie dzięki obecności tych substancji, czerwona herbata działa odchudzająco. Po jej wypiciu organizm pobudzony jest do produkcji żółci, która przyspiesza trawienie oraz zamienia tłuszcz w energię. Regularne picie czerwonej herbaty ma wpływ na obniżenie cholesterolu, który zazwyczaj towarzyszy osobom otyłym. Czerwona herbata pu erh wspomaga nasz metabolizm, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i pomaga pozbyć się uczucia pełnego żołądka. Właśnie dlatego zalecana jest do picia również po spożyciu obfitego posiłku. Regularnie sięgając po ten rodzaj herbaty, warto pamiętać o rozsądku a przy tym o umiarze. Ze względu na zawartość kofeiny może ona powodować problemy ze snem dlatego warto spożywać ją w pierwszej połowie dnia. Osoby cierpiące na nadciśnienie, nie powinny przesadzać z ilością wypijanej herbaty w ciągu doby. Duże dawki herbaty, nie tylko mogą wpłynąć na podniesienie się ciśnienia tętniczego krwi, ale również na pojawienie się mdłości, wymiotów oraz biegunki. Pojawić się również mogą bóle i zawroty głowy. Mimo iż, czerwona herbata ma wspomaga odchudzanie, warto zachowywać umiar w jej spożywaniu.