Broda stanowi bardzo męski i rozpoznawalny element wyglądu, o którą trzeba odpowiednio dbać. Właściwa higiena pozwala uniknąć występowania łupieżu i innych chorób skóry mogących przyczynić się nawet do wypadania zarostu, nie mówiąc już o pogorszeniu jego wyglądu. Kartacz do brody to jeden z niezbędnych elementów.

Jak pielęgnować brodę, aby uniknąć nieestetycznego wyglądu i chorób?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody, jest ona niewątpliwie elementem wyglądu nadającym charakteru oraz osobowości. Kobiety również uwielbiają taki wygląd. Jednak noszenie brody jest pracochłonna, trzeba o nią wyjątkowo dbać i pielęgnować, co wymaga czasu, stosowanie właściwych przyrządów i produktów. Kartacz do brody to absolutny minimum, tak samo, jak kosmetyki pielęgnacyjne.

Dbając o higienę brody, można uniknąć chorób skóry i łupieżu. Bardzo istotne jest także usuwanie martwego naskórka, który prezentuje się bardzo nieestetycznie i sprawia, że zmienia się cały wygląd. Jeżeli mężczyzna zmaga się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, dłuższe włosy na twarzy przyczynią się do nasilenia tego problemu. W takim przypadku wymagane jest odwiedzenie specjalisty, czyli dermatologa albo trychologa, który zadba o twarz i pozwoli uniknąć dalszych problemów ze skórą.

Zmagając się z łojotokowym zapaleniem skóry i innymi dolegliwościami bardzo ważne jest stosowanie właściwych produktów do codziennej pielęgnacji brody. Specjalistyczne kosmetyki oraz dobrze dobrana szczotka z odpowiednią włosiem, na przykład dzika lub borsuka sprawdzą się doskonale. Pozwalają usunąć zabrudzenia, wygładzają zarost na twarzy i gwarantują doskonały efekt.

Stosowane produkty muszą wykazywać właściwości głęboko nawilżające, zmiękczające włosy i wygładzające. Nie może zabraknąć delikatnych szamponów do brody pozwalających usunąć zanieczyszczenia, kurz, pył oraz nadmiar sebum.

Po umyciu brody należy ją osuszyć, jednak niewskazane jest intensywne tarcie.

Kiedy włosy są już czyste, należy zastosować produkty do nawilżenia i zmiękczenia. W tym celu świetnie sprawdzą się olejki eteryczne, oprócz pielęgnacji zapewniają atrakcyjny zapach. Tak przygotowany zarost należy już tylko wyczesać, w tym celu stosuje się dobrej jakości kartacz do brody.

To właśnie kartacz do brody, szampon i specjalny olejek stanowią podstawę w kosmetyczce mężczyzny z dłuższym zarostem.