Wybór pościeli dla dziecka to nie taka prosta sprawa, jak się wydaje. Tutaj trzeba zadbać o każdy element wyprawki niemowlęcej tak, aby była bezpieczna dla maluszka. To przecież akcesorium, które towarzyszy mu każdej nocy oraz warunkuje prawidłową wygodę spania. Co więcej, może także sprawić, że dziecko będzie miało miękko, ciepło oraz czuło się bezpiecznie. Jaka pościel będzie najlepszym wyborem?

Jaki materiał jest najlepszy na pościel dla dziecka?

Podczas wyboru zestawu pościeli, dość istotnym aspektem, który trzeba brać pod uwagę, jest materiał. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt ze skórą maleństwa. Dodatkowo bezpośrednio wpływa na wygodę i komfort snu. Dzieci są szczególnie wrażliwe na wszelkie bodźce, także dotykowe, w związku z czym należy skrupulatnie dobrać pościel zrobioną z najlepszego materiały. Powinien on być zarówno naturalny, jak i przyjemny w dotyku. Co więcej, każdy producent dzianin drukowanych z pewnością potwierdzi, że wzory na pościeli to coś, co zachęci maluszka do spędzenia czasu w łóżku. Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest połączenie wysokiej jakości materiału z zachęcającym kolorowym drukiem.

Producent dzianin drukowanych dla dzieci powinien zapewnić o ich bezpieczeństwie

Podczas wyboru pościeli dla dziecka nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa. Zdarza się, iż poduszka lub kołderką mają dodatkowe elementy dekoracyjne, tasiemki czy ozdobne chwosty. Bez wątpienia sprawiają one, za zestaw łóżeczka jest bardziej estetyczny, jednak wiążą się one z pewnym zagrożeniem. Zamiast takich elementów, lepiej postawić na ciekawy wzór wykonany na wysokiej jakości materiale, który oferuje każdy renomowany producent dzianin drukowanych.

Warto wiedzieć, iż wszystkie materiały, jakie wykorzystano w wyrobie tekstylnym, powinny posiadać właściwe oznaczenie, takie jak certyfikat OEKO-TEX, który świadczy o tym, że są one bezpieczne dla zdrowia dzieci. Gdy tkanina posiada takie oznaczenie, można mieć pewność, iż została przebadana laboratoryjne oraz nie zawiera substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Bardziej restrykcyjnym i surowym certyfikatem jest standard GOTS. Poza czynnikami cechującymi pierwszy z wyżej wymienionych certyfikatów GOTS świadczy o tym, że produkt jest wyprodukowany w sposób zrównoważony, pochylając się nad kwestiami etycznymi, w systemie ekologicznego rolnictwa. Tak więc bezpieczna pościel dla dziecka to taka, która nie ma wystających elementów, nie zawiera zamka oraz wykonana jest z certyfikowanych tkanin i wypełnienia.